, ,

Carolina Reaper chilli celé sušené 10 g

129 

Pokud si Carolinu Reaper objednáte, už na pohled vám bude jasné, že patří mezi zabijáky. Je výrazně zvrásněná a velmi malá, přesně jako ty nejhorší z nejhorších.

Upozornění: Ač to bude lákavé, nedávejte potají do jídla nepřátelům, udají vás za pokus o vraždu.

Katalogové číslo: 195 Kategorie: , ,

Carolina Reaper jako životní výzva

Nene, žádné přehánění. Jen si zadejte do youtube Carolina Reaper. Dát si tuhle holku je prostě výzva. A sušené celé papričky jsou k tomu jako stvořené.

Proč? Protože s nimi dá udělat jednoduché kouzlo. Stačí je zalít na 15 minut horkou vodou, paprička se rehydratuje a vrátí se téměř do původního stavu jako před usušením. Radost si kousnout (haha).

Co vás čeká?

Odpověď znáte. Otevře se vám pekelná brána a potrvá desítky minut, než se zase zavře.

U jiných papriček můžeme diskutovat o jejich chuti a použití, u Caroliny to však nemá velký smysl. Ne že by snad neměla chuť. Je ovocná. Ale buďme k sobě upřímní… nejspíš nebudete mít prostor si ji příliš vychutnat. Bude to nekonečně žhavá výzva. A o chuť tu vůbec nejde. Jde o to, že pokoříte největší chilli výzvu ze všech.

Pokud nepokoří ona vás…

Doporučujeme mít u ruky několik kelímků smetany (pomáhá zmírnit pálivost). A později se nevzdalujte příliš od záchodu. Prostě vás čeká vzrůšo!

 

S celou sušenou Carolinou můžete samozřejmě kouzlit i v kuchyni. Použijte ji k naložení nejpekelnějších utopenců nebo ji naporcujte do hořlavého guláše. Jen se toho nebojte. Pro větší pohodlí při vaření si můžete koupit také klasické mleté koření.

Je Carolina Reaper skutečně nejpálivější paprička na světě?

Dostihly i vás spekulace o nových pálivých papričkách? Znáte jména jako Pepper X a Dragons Breath? Celé téma jsme pro vás prozkoumali ze všech stran a zmapovali, která je doopravdy ta nejpálivější paprička na světě.

Jak Carolina vznikla?

Stvořitel Caroliny, v chilli světě známý Američan Ed Currie, původně chtěl jen vypěstovat sladkou a pálivou odrůdu papričky, aby pomohl lidem s rakovinou. Chilli papričky totiž obsahují Kapsaicin, který má kromě pálení i úžasný vliv na zdraví a pomáhá léčit rakovinu. V pokročilých stádiích rakoviny navíc někteří pacienti ztrácí schopnost vnímat chutě. Sladká a pálivá paprička jim měla umožnit alespoň chvíli zase něco chutnat.

Že křížením Habanera a Bhut Jolokie vznikne nová světová šampionka, to jistě Ed netipoval ani v nejšílenějších snech.

V roce 2013 byla však Carolina zapsána do Guinessovy knihy jako nejpálivější paprička na světě. Jejích 2 200 000 SHU zůstává do dnešního dne nepřekonáno.

Dokážete zdolat tuhle výzvu i vy?

 

Pokud milujete ďábelské papričky, neprošvihněte náš chilli set extrakt smrti, kde najdete kromě Caroliny Reaper i další žhavé zboží.

Hmotnost

10 g

Pálivost

cca 1 200 000 – 2 500 000 SHU

Paprička

Země původu

Taiwan