De Arbol chilli granule 30 g

Hodnocení 0 z 5

20 

Tyto chilli papričky jsou i po usušení jasně červené, proto jsou oblíbenou dekorací jídel. S oříškovou chutí. A perfektně sedí do tequilly.

 

Granule z chilli papriček De Arbol

Pálivost: trochu ostřejší, cca 17 000-30 000 SHU

Země původu: Mexiko

Obsah: 30 g (100% drcené chilli papričky De Arbol)

Není skladem

Katalogové číslo: 844926 Kategorie:

Mexické chilli papričky De Arbol jsou velmi zajímavé. Třeba tím, že usušené chutnají mnohem lépe než čerstvé. Při sušení se totiž rozvine jejich oříšková chuť s kouřovým a travnatým podtónem. Nebo tím, že se z nich pro jejich krásu vyrábí i různé amulety a dekorace.

Jsou dlouhé asi 5-7 cm a velmi štíhlé, i proto jsou oblíbenou chilli papričkou při nakládání do úzkých lahví. Najdete je třeba často v mexické chilli tequille nebo vodce. Pro nakládání jsou všeobecně skvělé, třeba i v oleji, octu či medu. Stačí je naložit na několik dní a máte zcela nový, žhavý domácí super produkt. Samozřejmě to jde i se sušenými papričkami, klidně vyzkoušejte k nakládání i granule.

De Arbol jsou skvělé i v normální kuchyni, díky svému původu nejvíce sedí mexické kuchyni, často se z nich vaří ale i asijská jídla. Výborně obohatí marinády, polévky i omáčky a až budete chtít něco extra, zkombinujte je s limetkou a česnekem.

Jelikož mají podivně zakroucenou špičku, papričky De Arbol se občas skrývají pod přezdívkou ptačí zobák nebo krysí ocas. Zajímavé je i to, že rostou na keři, ale mají tak tuhou a tvrdou stopku, že jejich jméno v překladu znamená “chilli strom”.

Pokud si je chcete užít ve formě ptačích zobáků a krysích ocásků, mrkněte na celé sušené papričky De Arbol.

Pálivost

cca 17 000 – 30 000 SHU

Paprička

Hmotnost

30g

Země původu

Mexico

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „De Arbol chilli granule 30 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.