, ,

Habanero chilli celé sušené 10 g

59 

Pripravte sa na poriadnu karibskú chilli párty! Celé sušené papričky Habanero vás budú v slanom aj sladkom jedle baviť svojou vysokou pálivosťou, omamnou kvetinovou vôňou a ovocnou chuťou s tónmi kokosu, žltého melónu, papáje a bobuľovín.

Katalogové číslo: 162 Kategorie: , ,

Papričky Habanero musí znát každý správný chilli žrout. A měli by je zkusit i všichni ostatní. Jejich tropická ovocná chuť dokáže posunout každé jídlo na novou úroveň. Mají víc než jen solidní hodnotu SHU.

Voní karibskou exotikou. Najdete v nich chuť tropických citrusů a kokosu, vše podtrhuje sladká meruňka. Kam se to nejvíc hodí? Do pořádně žhavých a báječných sladkých chilli omáček. A ty dezerty, co z nich vykouzlíte… to jeden musí ochutnat. Ale tím Habanero nekončí.

Také jsou perfektní pro marinování, k masu se hodí ostatně na všechny způsoby. A jestli chcete podávat něco extra, zkombinujte papričky Habanero s kvalitní uzeninou a sýry, získáte talíř pro gurmány s ocelovým jazykem. Habanero jsou klasickou součástí mexické a indické kuchyně, můžete z nich vyčarovat i věrohodné jamajské a karibské specialitky. Ale vůbec neváhejte zařadit je i do české kuchyně, například náš Habanero guláš je prostě výborný, vyzkoušejte.

Celé sušené papričky Habanero můžete klidně při nakládání a vaření použít tak, jak je od nás dostanete. A pokud jim chcete vrátit čerstvou podobu, zalijte je horkou vodou a nechtě 20 minut stát. Získáte pořádnou papričku, radost si kousnout. Ale jen pro otrlé. A do očí si raději nesahejte. 🙂

Pokud chcete pro vaření praktičtější konzistenci, pořiďte si třeba vločky z papriček Habanero.

Pálivost

cca 100 000 – 350 000 SHU

Paprička

Hmotnost

10 g

Země původu

Mexico