Naga Bhut Jolokia prášek 10 g

Hodnocení 0 z 5

69 

Je libo okořenit jídlo přísadou do granátů?

 

Prášek z chilli papriček Naga Bhut Jolokia

Pálivost: ďábelsky pálivá, cca 1 000 000 SHU

Země původu: Indie

Složení: pouze mleté chilli papričky Naga Bhut Jolokia

Hmotnost: 10 g

Upozornění: Nepřežeňte to, stihne vás pekelný trest.

 

Katalogové číslo: 305984 Kategorie:

Chilli papričky Naga Bhut Jolokia jsou jen pro otrlé. Děti a něžné ženy stranou.

Než se rozhodnete přidat tento pekelný prášek přidat do jídla, vezměte na vědomí, že se z papriček Naga Bhut Jolokia vyrábí kouřové granáty, dýmovnice i pepřový sprej. Chrání ženy před úchyláky a indické vesnice před stádem rozzuřených slonů. Tak mocné jsou. Máte na to?

Pokud se ještě nebojíte, dodejme, že Naga Jolokia se může pochlubit hodnotou až 1 041 427 SHU. A také osmiletým kralováním v Guinessově knize. Byla dlouho nejpálivější papričkou na světě, dokud ji nesesadila z trůnu současná šampionka Carolina Reaper. Útěchou poražené Jolokii může být alespoň to, že je Carolina v zásadě vylepšenou Jolokií. Vznikla zkřížením papriček Habanero a právě indické Nagy Jolokia.

Jolokia však není jen dílem ďáblovým, po kterém shoříte v plamenech. Hádali byste, že má vlastně ovocnou chuť? No, je otázka, zda ji v té bolesti rozpoznáte, ale skutečně tam je. Dodejme i to, že Naga pálí ještě asi čtvrt hodiny po tom, co ji ochutnáte. Takže si představte, co se s vámi bude dít, pokud z ní uvaříte guláš. Jo, bude to jízda, o tom nepochybujte.

Pokud vás výzvy opravdu lákají, máme jednu. Kupte si sušené celé papričky Naga Jolokia a nechte je čtvrt hodiny v horké vodě. Tím se ze sušené papričky opět stane plnohodnotná paprička. A do té se zakousněte. Tedy pokud se nebojíte. Hmm?

Můžete si i vypěstovat vlastní Jolokii. Jen nepočítejte s tím, že se budete moci pochlubit milionovou papričkou. Naga potřebuje k ideálnímu růstu tropické slunce, v našem podnebí sice také vyroste, ale vždy bude slabší.

Papričky jsou malé, zvrásněné a buclaté. Zkrátka stejné, jako všechny zabijácké chilli papričky. Pěstují se v mnoha různých variantách, mezi ty nejoblíbenější patří Bhut Jolokia Chocolate, Bhut Jolokia Yellow a klasická červená Red Jolokia (což je ta, kterou seženete u nás). Je známá také pod dalšími jmény, třeba Cobra Chilli, Ghost Pepper a Ghost Chilli.

Jestli milujete pálivé výzvy, doporučujeme vyzkoušet Naga Bhut Jolokia mash, ideálně můžete ochutnávat rovnou ze skleničky. Ale připravte se na nejhorší.

Pálivost

cca 1 000 000 SHU

Paprička

Hmotnost

10 g

Země původu

Indie

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Naga Bhut Jolokia prášek 10 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.