Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g

Hodnocení 0 z 5

119 

Zvládnete vařit s jednou z nejďábelštějších papriček na světě? A dokážete to i sníst?

 

Mletý chilli prášek z Trinidad Scorpion Morugy.

Pálivost: extrémní, cca 1 200 000-2 500 000 SHU

Země původu: Taiwan

Obsah: 10 g (pouze 100% mleté chilli papričky Trinidad Scorpion Moruga)

Upozornění: s papričkami i práškem je nutno zacházet opatrně. Nikdy nedávejte dětem, nedoporučujeme ani vážně nemocným a citlivým osobám. Dejte pozor na zasažení očí a sliznic. Čuchejte jen na vlastní nebezpečí.

Katalogové číslo: 303854 Kategorie:

Chilli paprička Trinidad Scorpion Moruga nepatří mezi ty, se kterými je radno si zahrávat. Ujede vám ruka? No… hodně štěstí. Ale to budete potřebovat, i pokud vám ruka neujede.

Jak by asi chutnalo 5 tisíc feferonek v jediném kousnutí? Omáčka Tabasco vynásobená 500×? To si jde jen těžce představit. Tak takhle nějak pálí Trinidad. Mimochodem, až si dáte jedno sousto a budete mít pocit, že vyletíte z kůže, vzpomeňte si na tohle: její nástup je pozvolný. Bude hůř. 

Až vás po 20 minutách pomalu přestane trápit, zkuste si všimnou její ovocné chuti. Ale upřímně? Nejspíš budete mít tak popálený chřtán, že ji nepoznáte.

Že vás právě tohle nejvíc láká? Adrenalin a posouvání lidských možností je vaší doménou? Dobře, dobře. Práškem rozhodně obohaťte svou kuchyni. Nicméně pokud chcete pravé peklo, pořiďte si sušenou chilli papričku Trinidad, naložte ji na 20 minut do horké vody a pak si vesele kousněte. Nebo zkuste ďábelský mash z Morugy  místo kečupu.

A nebo však víte. Nasypte tam toho fakt pořádnej kotel. A pak se pomodlete.

 

Ještě přidáme pár zajímavostí o papričce Trinidad Scorpion Moruga. Nějakou dobu byla v Guinessovce zapsána jako nejpálivější paprička na světě, jako vůbec první překročila hranici 2 000 000 SHU. Vyrábí se z ní pepřový sprej a její semena vás popálí i přes latexové rukavice. Je malá, červená, zvrásněná. Už na pohled tak trochu strašidelná.

 

Mimochodem, ďábel zřejmě žije v USA, tam byla Trinidad Scorpion Moruga vyšlechtěna. Stejně jako ještě větší chilli výzva, Carolina Reaper.

 

Pálivost

cca 1 200 000 – 2 500 000 SHU

Paprička

Hmotnost

10 g

Země původu

Taiwan

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.