Tak která je SAKRA ta nejpálivější chilli paprička?

Jakou informaci máte vy, že je nejpálivější chilli paprička?

Je to Carolina Reaper, dobře známý šampion, který už roky úřaduje v Guinnessovce? Nebo vás dostihla zpráva o nové nejpálivější papričce Dragon’s Breath? A zaznamenali jste pak i další senzaci, Pepper X, která má dokonce o milion vyšší hodnotu SHU než ďábelská Carolina?

Víte co, ono je to vlastně jedno. Stejně nás nejspíš jen vykutálení markeťáci tahají za stopku.

Na všechny ty nejpálivější papričky na světě jsme si posvítili

nejpálivější chilli paprička
Nejpálivější chilli paprička

Zaujalo nás to. Kdesi se najednou vynoří zvěsti o neuvěřitelně silných papričkách, všichni o nich mluví, očekává se jejich zapsání do Guinnessovky… a nic. Pořád nic.

Takže jsme se do toho ponořili s cílem zjistit, jak to s těmi nejpálivějšími papričkami vlastně je.

Co víme o chilli papričce Dragon’s Breath

Objevila se v květnu 2017. Bylo jí naměřeno 2,48 milionu jednotek na Scovilleově stupnici (SHU), což by z ní v tu ránu dělalo nejpálivější chilli papričku na světě.

Najednou jí bylo všude plno, internetem se proháněly oslavné výkřiky i spekulace, zda konzumaci této papričky vůbec přežijete. Pokud byste ji spolkli celou, prý nemusíte.

Nicméně.

Také platí zvrásněnost. Čím zvrásněnější a podivnější paprička, tím pálivější chilli.

Prý ji vypěstoval jistý Mike Smith, nevinný pěstitel z Walesu. Vůbec nezamýšlel stvořit ďábelskou chilli papričku, vlastně jen piplal rostlinku a snažil se stvořit hezký keřík do soutěže. Upřímně, když to srovnáme s tím, že Pepper X šlechtili odborníci 10 let, je to poněkud podezřelé samo o sobě. Ale budiž, dejme tomu šanci.

Pěstitel Mike tedy náhodou stvořil ďáblovo dílo. Nový šampion čekal na zapsání do Guinessovy knihy. Už je to rok a půl. Mezitím se v zápisech změnilo jen to, že Carolina Reaper překonala sama sebe a vytáhla se ještě k pálivějším hodnotám (ovšem stále nižším než Dragon’s Breath, Carolina má v současnosti naměřeno 2,2 milionu SHU).

Moc důvěry v nás nevzbuzuje ani Mikovo tvrzení, že měl papričku na jazyku 10 sekund a pak ji musel vyplivnout.

Vzhledem k tomu, jak s lidmi mává i slabší Carolina (a že je Mike obyčejný civilista s netrénovaným jazykem), je to nějak podezřelá výdrž. Například semena papričky Trinidad Moruga Scorpion, která ani není žádným šampionem, pálí i přes gumovou rukavici.

Klobouk dolů před Mikem, je to vskutku odolný, sympatický děda zahradník.

Oficiální zprávy o fantastické papričce brzy zmizely a nejsou k dohledání. Na pár místech sice můžete údajně koupit semena této rostliny, většinou ale vůbec nevypadají jako z fotek s Mikem. Ohlasy lidí napovídají, že to budou spíš obyčejná semínka nějakých slabších existujících chilli papriček. Takže to asi nejpálivější chilli paprička nebude.

Další zázrak nejpálivější chilli paprička Pepper X

Nebudeme to už tolik rozpitvávat, je to podobná historka. Vlastně se objevila jen pár měsíců po ohlášení Dragon’s Breath. A víte, kdo vypěstoval tenhle zázrak? Američan Ed Currie, stvořitel Caroliny Reaper. Pepper X má pro změnu 3,1 milionu SHU. Také čekala na zápis do Guinesse. Také to nějak trvá. A trvá a trvá.

A trvá.

Tady namísto semínek můžete dnes koupit jakousi pálivou omáčku, kterou prodává přímo Currie. Prý je v ní Pepper X obsažená. No změřte si pak tu pálivost… Guinness to zjevně zatím nějak nedoměřil.

Podle nás je to jasné. Reklama a prachy, klasika

Díky Mikeovi se hromada lidí přišla podívat na výstavu, kde byla rostlina vystavená (sotva by vymysleli lepší a levnější reklamu, no ne?). Eddie zase získával fanoušky zpět po průšvihu s neznámým novým „rekordmanem“, který mu vyfoukl slávu a pozornost. Nás to přirozeně vede k těmto závěrům.

Fakta hovoří jasně, v Guinessově knize je jako nejpálivější paprička roku 2018 vedena Carolina Reaper s hodnotou 2,2 SHU. Měření proběhlo téměř rok poté, co se objevily oba tyto tajemné chilli zázraky (a od té doby uběhl další rok). Možná Carolinu skutečně časem nahradí jedno z těchto dvou jmen, ale nás by to hodně překvapilo.

Taková reklama zadara s nevinným hoaxem o nové nejpálivější papričce na světě… to je prostě lákavé.

Samozřejmě je ale jen náš názor. Co myslíte vy? Podělte se!

Btw, ač milujeme chilli, stejně dost dobře nechápeme, proč by někdo měl jíst něco, co je pálivější než pepřový sprej… co vy, láká vás 3,1 milionu SHU v puse? Zkusili jste vůbec Carolinu Reaper? Jestli máte na tuhle zkušenost dost odvahy, neváhejte si u nás Carolinu objednat a podělit se o zážitek.

Upřímně? My ani nemáme potřebu pídit se po tří milionové „nejpálivější papričce na světě“. Tyhle dobrůtky nás dovedou rozpálit dostatečně!