, ,

Habanero chilli vločky 10 g

59 

Připravte se na pořádnou karibskou chilli párty! Vločky sušených papriček Habanero vás budou ve slaném i sladkém jídle bavit svou vysokou pálivostí, omamnou květinovou vůní a ovocnou chutí s tóny kokosu, žlutého melounu, papáji a bobulovin. Exotickou pikantní jiskru dodají také všem čokoládovým a ovocným dezertům, i marinádám na grilování.

Katalogové číslo: 160 Kategorie: , ,

Chilli papričky Hanabero jsou bez nadsázky perfektní – jsou pořádně pálivé, ale nezničí vás, navíc jídlo obohatí svou specifickou chutí. Najdete v nich tóny tropických citrusů a kokosu, i sladkých meruněk. 

Díky nasládlé ovocné chuti jsou dokonalé především do pikantních sladkých omáček. Samozřejmě ale nejsou jen pro sladké vaření, ukuchtěte si třeba výtečný gulášek la Habanero podle našeho receptu. Sluší snad každému jídlu, ozvláštní i české klasiky.

Pokud ale chcete doporučení, zkuste s vločkami Habanero vykouzlit nějakou karibskou či jamajskou specialitu. Také jsou obvyklou součástí mexické a indické kuchyně. Lidé si pochvalují Habanero i v marinádách, celkově se papričky s masem skvěle doplňují. A pokud chcete něco extra, přidejte Habanero do nějaké sladké dobroty, její tropické tóny udělají divy. Pokud nejste na sladké, podávejte papričky s kvalitním sýrem a uzeninou (zkuste rehydratované celé Habanero).

Něco byste ale měli vědět. Když říkáme, že jsou Habanero pěkně pálivé, myslíme to vážně. Nějakou dobu byly nejpálivější papričkou vůbec, jejich křížením s Bhut Jolokia vznikla samotná šampionka všech papriček, dvoumilionová Carolina Reaper.

Pálivost

cca 100 000 – 350 000 SHU

Hmotnost

10 g

Paprička

Země původu

Mexico