, ,

Naga Bhut Jolokia chilli celé sušené 10 g

89 

Těmto voňavým indickým papričkám se také přezdívá Ghost chilli. Jejich intenzivní a přetrvávající pálivost vás totiž bude pronásledovat ještě pěkně dlouho.

 

Katalogové číslo: 150 Kategorie: , ,

Celé sušené papričky Naga Bhut Jolokia jsou výborné pro hledače výzev.

V našich podmínkách jen těžko seženete poctivou čerstvou Jolokii. Vypěstovaná v našem podnebí je zkrátka vždycky slabší, k tomu svému pálivému milionu potřebuje horké slunce. Pokud ale i tak toužíte pocítit na svém jazyku sílu pořádného indického chilli, postačí vám i naše sušené papričky. Stačí je na cca 15 minut zalít horkou vodou, tím papričku rehydratujete a máte okamžitě svůdnou krásku připravenou k zakousnutí. Hodně štěstí, nedaruje vám to lacino.

Papričky Naga Bhut Jolokia jsou právem klenotem indického chilli. Celých 8 let úřadovaly v Guinessovce jako nejpálivější chilli papričky na světě, pak samy pomohly zrodu nového šampiona. Dvoumilionová Carolina Reaper vznikla zkřížením Naga Jolokie a papriček Habanero.

Naga Jolokia ale není jen pálivá. Má ovocně svěží chuť. Otázka však je, jestli ji pod tou bolestí dokážete rozpoznat. Jolokia má až 1,041,427 SHU, pálit vás bude i čtvrt hodiny po kousnutí. Takže pokud ji naporcujete do jídla, počítejte s tím, že s každým soustem bude vaše pusa ve větších plamenech a hned tak se jich nezbavíte. Ale pokud milujete pálivý adrenalin, rozhodně stojí za to. Možná si jen pro jistu připravte smetanu či alkohol, nejlepší pomocníky při zahánění pálivosti.

S Jolokií se můžete setkat pod nejrůznějšími názvy. Ghost Pepper, Ghost Chilli, Cobra Chilli, pod všemi těmito názvy se skrývá indická Jolokia. Pěstuje se také v mnoha barevných verzích, nejoblíbenější jsou Bhut Jolokia Chocolate, Bhut Jolokia Yellow a klasická červená Red Jolokia (tu seženete u nás). Papričky slibují žhavý prožitek už na první pohled, jsou malé, buclaté a hrbolaté. Jako správný chilli zabiják.

Něco už jsme nastínili, ale než si Jolokiu dáte do pusy, měli byste vědět následující – vyrábí se z ní kouřové granáty, pepřový sprej a přidává se i do dýmovnic, aby chránila lidi před divokou zvěří. (Na druhou stranu se Jolokia používá i pro léčbu zdravotních problémů.)

Jestli máte chuť se do téhle výzvy zakousnout, doporučujeme také Naga Bhut Jolokia mash k hranolkům. A pevné nervy.

 

Pálivost

cca 1 000 000 SHU

Hmotnost

10 g

Paprička

Země původu

Indie