, ,

Ancho chilli celé sušené 30 g

79 

Tyto mexické papričky vás ohromí třeba i ve sladkých dezertech. S čokoládou jsou prostě dokonalé.

 

Katalogové číslo: 175 Kategorie: , , Štítek:

Chilli papričky Ancho patří mezi nejméně pálivé odrůdy, přesto jsou mezi nejoblíbenějšími papričkami nejen ve svém domovském Mexiku.

Jejich chuť je totiž plná zajímavých tónů, je ovocně-sladká a jídlu vdechne velmi originální příchuť. Zahřeje, ale téměř nepálí a neodradí ani jemné  jazýčky.

V chuti papriček Ancho dominují švestky a rozinky, něžně v nich najdete i náznak rajčat. Dokonale chutnají ve sladkých dezertech, skvěle obohatí čokoládu i smetanu. Využívají se i jako základ nejrůznějších omáček a figurují v řadě mexických tradičních dobrot – vykouzlíte z nich dokonalou zeleninovo-ovocnou salsu, skvělé tamales či enchiladas. Zkrátka pokud potřebujete dodat nějaké dobrotě vůni Mexika a nepřehnat to s pálivostí, papričky Ancho jsou ideální.

Barva papriček se mění v průběhu zrání. Jde přes zelenou, fialovou, hnědou až do černé. Papričky jsou buclaté a dlouhé až 15 cm. Občas se zaměňují s papričkami Poblano, což jsou vlastně stále tyto papričky, jen v čerstvé podobě. Jakmile se usuší, mluvíme už o chilli papričkách Ancho.

Díky specifické ovocné chuti bývají občas zaměňovány i s papričkami Pasilla, ty jsou chuťově velmi podobné a v Mexiku taktéž oblíbené.

 

Hmotnost

30g

Pálivost

cca 1 000 – 2 500 SHU

Paprička

Země původu

Mexico