, ,

Habanero chilli prášek 9 g

59 

Připravte se na pořádnou karibskou chilli párty! Jemný mletý prášek z Habanero vás bude ve slaném i sladkém jídle bavit svou vysokou pálivostí a sladce ovocnou chutí, která je u čerstvých i sušených papriček přirovnávána ke kokosu, žlutému melounu, papáje a bobulovinám.

Katalogové číslo: 161 Kategorie: , ,

Lákají vás exotické karibské dobroty? Jamajské speciality? Či mexické a indické žhavé klasiky? Vše můžete vykouzlit s práškem z chilli papriček Habanero.

Habanero jsou velmi populární, jedny z nejoblíbenějších papriček na celém světě. Jistě proto, že kromě pořádné dávky pálivosti v sobě ukrývají i jedinečnou chuť prosycenou tropickým ovocem, sladkými meruňkami či kokosem. Jelikož jsou nasládlé, perfektně se hodí i do netradičních dezertů a jiných dobrot. O sladkých pálivých omáčkách nemluvě, ty jsou s Habanero prostě bájo.

Ale samozřejmě Habanero můžete zařadit i do vašich oblíbených receptů a české kuchyně. Rozhodně zkuste náš fantastický recept na guláš la Habanero!

Kromě všech těchto dobrot můžeme koření Habanero doporučit i do marinád (a celkově k masu), skvěle chutnají i ke kvalitním sýrům a uzeninám. Ale to už by se hodily spíš rehydratované celé papričky Habanero.

A perlička na konec. Znáte Carolinu Reaper? Nejpálivější papričku na světě? Tak Habanero je její „mamka“, Carolina byla vyšlechtěna právě z ní (a z papričky Bhut Jolokia).

 

Pálivost

cca 100 000 – 350 000 SHU

Hmotnost

9 g

Paprička

Země původu

Mexico