Chaotian chilli vločky 50 g

Hodnocení 0 z 5

39 

Citronová paprička ideální pro autentické dobroty čínské kuchyně.

 

Vločky ze sušených chilli papriček Red Chaotian

Pálivost: mírné, cca 10 000 SHU až 23 000 SHU

Země původu: Čína

Obsah: 50 g (obsahuje pouze drcené chilli papričky Red Chaotian)

 

Není skladem

Katalogové číslo: 274491 Kategorie:

V Číně patří Chaotian mezi nejoblíbenější chilli papričky, přidává se do zeleninových i masových woků, pálivých polévek, marinád i do omáček. Paprička má velmi tenkou slupku (což je skvělé na vaření) a občas ji v tradiční čínské dobrotě můžete najít celou. To proto, že je malá a hezká a tak se občas využívá i jako pálivá ozdoba (když ji osmahnete, získá ještě krásnější barvu).

Papričky Chaotian jsou častou ingrediencí pověstného sečuánského červeného chilli oleje. Výborně se hodí i pro další naložené speciality, včetně alkoholových dobrot. Nebojte se s nimi experimentovat, naložte je do medu či vinného octa, a ochutnejte v celé jejich netradičnosti. Navíc vypadají ve skleničkách i velmi dekoračně. Jen pozor, čím déle budou naložené, tím větší grády budou mít.

Papričky můžete potkat i pod názvem Facing Heaven chilli. Patří mezi ty roztomilé malé papričky, které rostou směrem nahoru. V Číně se zase nazývají Chao tian jiao. To jen kdybyste chtěli u servírování dobrot machrovat se znalostmi čínštiny.

 

Chilli vločky Chaotian se nejlépe hodí při vaření. Pokud chcete ozdobit již uvařené jídlo, doporučujeme Chaotian granule.

 

 

 

 

Pálivost

cca 10 000 SHU až 23 000 SHU

Paprička

Hmotnost

50 g

Země původu

Čína

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Chaotian chilli vločky 50 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.