Chaotian chilli granule 50 g

Hodnocení 0 z 5

39 

Ideální paprička pro dochucení hotových specialit čínské kuchyně. S citronovou chutí.

 

Granule ze sušených chilli papriček Red Chaotian

Pálivost: mírné, cca 10 000 SHU až 23 000 SHU

Země původu: Čína

Obsah: 50 g (pouze drcené chilli papričky Chaotian)

 

Katalogové číslo: 274486 Kategorie:

Chilli papričky Chaotian jsou klasikou čínské kuchyně. Nepálí ani málo, ani moc, takže se těší velké oblibě. Vyrábí se z nich například známý sečuánský červený chilli olej a budou hrdou ozdobou téměř jakékoliv čínské dobroty.

Papričky mají zajímavou citronovou chuť, která právě báječně ladí k asijské kuchyni. Chaotian chutnají naprosto skvěle ve spojení s limetkami. Jinak je jejich použití široké, v Číně jsou častou součástí nejrůznějších masových i zeleninových woků, také se přidávají do polévek, omáček, marinád… zkrátka v zásadě všude.

Hodí se skvěle i pro nakládání. Jednak díky tomu, že jsou malé, ale i proto, že zkrátka vypadají hezky. Jsou pevné, zakulacené, hezky červené a jednoduše dekorativní. Nakládají se na milion způsobů. Do oleje, octa, medu, ale i do alkoholu. Vyzkoušejte je do svých oblíbených receptů a nezapomeňte, že čím déle je necháte naložené, tím pálivější budou.

Jelikož jsou papričky Chaotian opravdu hezké, často je můžete najít v jídle i celé. Mají tenkou slupku, čímž jsou ideální k vaření všeho druhu.

Jsou známé i jako Facing Heaven chilli (to protože rostou na keři směrem k nebi), v Číně se pak ptejte po „Chao tian jiao“. Nejspíš ale dostanete něco jiného, čínská výslovnost je pěkný chilli oříšek.

 

Granule Chaotian jsou ideální pro dozdobení hotového jídla. Pokud s nimi chcete rovnou vařit, můžete si vybrat mezi Chaotian práškem a chilli vločkami.

Pálivost

cca 10 000 SHU až 23 000 SHU

Hmotnost

50 g

Paprička

Země původu

Čína

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Chaotian chilli granule 50 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.