, ,

Guajillo chilli celé sušené 30 g

59 

Jsou velmi jemné, ovocné a miluje je celé Mexiko.

Celé sušené chilli papričky Guajillo

Katalogové číslo: 198 Kategorie: , , Štítek:

Mexické chilli papričky Guajillo jsou po chilli klasice Ancho nejoblíbenějšími papričkami v celém pálivém Mexiku. Jsou velmi jemné a vhodné i pro běžné smrtelníky, takže z nich můžete klidně kouzlit i mexické speciality pro návštěvy.

Guajillo patří mezi papričky s osobitou chutí, najdete v nich sladké ovocné tóny ukryté v uzeném aroma. Jsou součástí tradiční i moderní mexické kuchyně a pokud je přidáte do jakékoliv mexické dobroty, získáte autentickou chuť. Hodí se pro vaření všeho druhu – v Mexiku jsou častou součástí omáček, polévek, hlavních chodů i nejrůznějších místních specialit jako jsou salsy, enchiladas či tamales. Výborně chutnají s masem, přidávají se často i do marinády. Papričky můžete vyzkoušet i v kombinaci se sladkými dezerty, s ovocem chutnají obzvlášť skvěle. A samozřejmě se vůbec nebojte experimentovat s nimi i v českých dobrotách.

Ze sušených papriček můžete během chvíle získat opět čerstvé chilli papričky. Jednoduše vezměte papričku, zbavte ji semen a pak ji na cca 15 minut zalijte horkou vodou. Bude skoro jako nová. Takže pokud milujete papričky k zakusování, rozhodně ji vyzkoušejte.

Zajímavost na závěr: papričky Guajillo získávají své jméno až po usušení. Dokud jsou čerstvé, říkám se jim papričky Mirasol. Jsou známé jako chilli, které po usušení chrastí (když se sušenou papričkou zatřesete, uslyšíte chrastit její semínka).

Kvalita papriček se posuzuje podle hladké a lesklé slupky. Otestujte klidně ty naše, jsou hladkost sama. 🙂

 

 

Pálivost

cca 2 500 – 5 000 SHU

Hmotnost

30g

Paprička

Země původu

Mexico