, ,

Mulato chilli vločky 30 g

69 

Velmi jemné papričky s ovocnou chutí s tóny lákavé čokolády, kávy, lékořice, švestek a třešní.

Vločky ze sušených chilli papriček Mulato

Katalogové číslo: 199 Kategorie: , , Štítek:

Chilli papričky Mulato jsou sušenou verzí mexických papriček Poblano. Ty jsou dobře známé a oblíbené nejen v Mexiku, jsou totiž velmi jemné, místo pálivosti jsou naplněny ovocnými tóny, kterými dávají jídlu jedinečný ráz.

Chuť sušených Mulato papriček je rozvinutější než u čerstvých Poblano. Můžete si tak naplno vychutnat něžné tóny kávy, lékořice, třešní, čokolády a švestek. Díky nasládlé ovocné chuti se perfektně hodí do dezertů a sladkých jídel, vyzkoušejte je třeba ve sladké chilli omáčce. A jako dezert si dejte chilli brownies. Těžko říct, co z toho bude větší dobrota.

Tyto papričky jsou také důležitou součástí tradiční mexické kuchyně. Často se z nich dělají salsy, dipy, tortily, omáčky, polévky a nejrůznější masité směsi, výborné jsou především k dušenému masu. Báječně obohatí i nejrůznější saláty a ve spojení s rajčaty chutnají obzvlášť skvěle.

Sušené Mulato mají velmi tmavou až černou barvu. Je zcela přirozená. Navíc je důkazem, že jde o poctivé chilli Mulato. Z papriček Poblano totiž mohou sušením vzniknout i papričky Ancho, ty se však suší z méně zralých papriček a jsou méně výrazné pálivostí i chutí.

Pokud si chcete s papričkami při vaření více pohrát, doporučujeme celé sušené Mulato.

Pálivost

cca 1 000 – 2 500 SHU

Hmotnost

30g

Paprička

Země původu

Mexico