Ancho granule 30 g

Hodnocení 0 z 5

44 

Objevte novou úroveň sladkých dezertů s mexickou Ancho. Najdete je v enchiladas, tamales, salsách a dalších specialitách.

 

Drcené chilli papričky Ancho

Pálivost: velmi jemná, cca 1 000-2 500 SHU

Země původu: Mexiko

Obsah: 30 g (100% drcené chilli papričky Ancho)

Katalogové číslo: 844928 Kategorie:

Chilli papričky Ancho jsou stvořené pro milovníky mexické kuchyně v její jemnější podobě. Téměř nepálí, jsou však plné rozmanitých chutí a správně vás rozproudí. Pochází z Mexika, kde patří mezi ty nejoblíbenější chilli papričky a jsou součástí národní kuchyně.

Základ jejich chutě je ovocně-sladký, ucítíte z nich švestky, rozinky a náznak rajčat. Díky ovocné chuti jsou výborným obohacením dezertů, v kombinaci s čokoládou jsou papričky Ancho neodolatelné.

Používají se i pro vaření nejrůznějších jídel. Díky jejich jemnosti se netřeba bát, nikomu jazyk nespálí, naopak jídlo obohatí svými originálními tóny (a zdravotními benefity!). Běžně se používají pro tvorbu studených i teplých omáček, najdete je v enchiladas, tamales či různých salsách a dalších mexických dobrotách.

Občas se mylně označují jako papričky Poblano, což sice skutečně jsou tyto papričky, jen v čerstvé podobě. Jakmile se usuší, správně se nazývají pouze Ancho. Lidé si je občas pletou i s dalšími mexickými paprička Pasilla, které jsou podobně ovocně sladké a mírné.

Papričky jsou tlusté a dlouhé (až 15 cm) a v průběhu zrání mění barvy od zelené, fialové, hnědé až po černou.

Granule z papriček Ancho jsou ideální pro dochucení již uvařeného jídla a také pro jeho ozdobení. Při vaření nejvíce oceníte klasický chilli prášek Ancho.

Pálivost

cca 1 000 – 2 500 SHU

Hmotnost

30g

Paprička

Země původu

Mexico

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Ancho granule 30 g“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.